| oj a întrebat:

Buna tuturor am o intrebare daca ai un site de stirii popular poti scoate bani buni din reclame?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti scoate sume frumusele dar ai nevoie macar de 2-3000 de vizitatori unici pe zi.

| oj explică (pentru suntserios):

Dar poti sa-mi zici un tutorial cum pot face un site

| suntserios a răspuns (pentru oj):

Nu e chiar floare la ureche cum crezi tu.
invata html, css, js, php, mysql
ce e ala un server web un server de mysql
cumpara ti un domeniu apoi inchiriaza un host
fa ti seo pe site, aduna vizitatori, urcal in rank uri pe motoarele de cautare si peste vreo 1-2 ani te gandesti si la publicitate. Vizitatorii astia unici nu ii obtii de pe o zi pe alta. E nevoie de foarte multa munca, rabdare si timp sa faci un site cunoscut

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lol, 10$ scoti cam dupa vreo 1000 click uri pe reclama aia

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da de unde

| MarianGabbe a răspuns:

Da, pune adsense sau eMAG profitshare si pune-i pe prieteni sa dea click. Sau pune pe site undeva "Va rog un CLICK pentru a mentine site-ul" si daca ei vor poti scoate vreo 10$ big grin

| oj explică (pentru MarianGabbe):

10$ pentru fiecare persoana?