| DMG01MADW a întrebat:

Buna tuturor, am o intrebare despre o tema la un modul si as vrea sa stiu cum se numeste cel care infiinteaza o facere, de exempu, un salon de coafura, sunt pe profesia asta. Multu, dau fundita.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cred ca te referi la antreprenor.

Bula
| Bula a răspuns:

Intreprinzator / antreprenor.

| alessia5158 a răspuns:

"Intreprinzator"( persoana fizica autorizata sau persoana juridica avand sarcina infiintarii, gestionarii, organizarii si conducerii unei afaceri, la care participa cu capitalul sau si/sau cu capital atras) --- in niciun caz "antreprenor"!