| SportBoy a întrebat:

Buna, vreau sa fac o plata online si mi se cere sa scriu numele de pe card. Problema este ca pe el nu imi apare numele, ci,, Card Instant". Trebuie sa completez,, Card Instant" ori numele contului caruia apartine cardul? Sau cum se procedeaza? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numele de pe card este numele tau, sau numele cui apartine cardul bancar si asta trebuei sa scrie pe card!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Numele contului.

| mihai69 a răspuns:

Numele deținătorului. Asta dacă e Visa sau Mastercard. (Maestro). Dacă e de alt tip, probabil nu îl poți folosi pentru plăți online.

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca nu scrie numele tau pe card nu se poate plati online e card doar ce cumparaturi la hipermaketuri

| PeeWee96 a răspuns:

Numele deținătorului cardului.