| Cornulets a întrebat:

Buna!
Vreau sa "muncesc" si nu stiu ce. dar sa`mi ramana timp si sa invat...
Eu am numai 9 si 10 si nu vreau sa pierd de la skl... dar o ora pot sa "muncesc" si sa`mi iau 5 lei.
vreau sa fiu si eu independenta.nu zic ca nu o sa le cer bani parintilor mei... dar sa am si eu niste bani in buzunarpuppy dog eyes
Pls; x
Funda; x

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

La varsta ta nu stiu cine o sa te angajeze! o ora, posibil la pliante, dar nu cred, esti prea tanara! eu zic sa economisesti din ce iti dau parintii, nu-ti mai iei corn sau sus, etc ci pastrezi acei bani! vei avea timp sa muncesti toata viata dupa ce termini scoala, pana te vei satura de munca! baftaaa!

6 răspunsuri:
| AndreiC a răspuns:

Poti incepe cu ceva simplu ce te va pregati pentru piata muncii: invata sa scrii corect! "Ts" nu exista in limba romana si categoric nu inlocuieste ţ. Si scoala se scrie cu c nu cu ca. Ok?

| AndreiC a răspuns:

Am inteles acum. Deci pe net totul e permis? Pai atunci de ce nu muncesti pe net? Si de ce nu traiesti pe net? Si tot pe net poti fi independenta? Nu? La ce ne mai trebuie viata, cultura, prieteni, bani, fericire? Le avem virtuale...

P.S. Ce bine ar fi daca ti-ar taia parintii netul pentru vreo cativa ani.winking Sa vezi ce ti-ai reveni.

| tiriboxi a răspuns:

Buna daca vrei sa incepi eu te sustin cu informatii si te indrum sa poti atinge acest obiectiv in cel mai scurt timp, si anume sa incepi prin a citi citeva carti de din domeniul financiar si sa aplici acele reguli in viata ta cum ar fi una dintre ele Tata sarac Tata bogat autor Robert Kiyosaki editura Curtea Veche este o lectie de viata si prima carte a avut un succes pe tot globul fiind tradusa in toate tarile civilizate daca vrei sa afli mai multe detalii cum sa poti incepe o activitate in domeniul sanatatii si al frumusetii contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca reprezentant avonwinkingsucces oricum

| Cornulets explică:

Eu va multumesc pentru sfaturi dar eu vreau sa am mai mult pentru ca ma simt prst sa cer parintilor mereu banisad
Si imi place sa muncescthinkinghee hee

| Cornulets explică:

@AndreiC
Daca nu iti convine cum vb eu nu mai vb TU!
Pana la urma nu suntem la ora de romana si vb cum vreau eustraight face
una e sa vb la scoala cu "ţ" si una e sa vb aici pe net cu 'ts"