| Iancu_Ilie_1975 a întrebat:

Bună ziua, a scos cineva bani de pe sondajul online Ecmero?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

"Mestere", e vorba de sondaje dedicate, nu chestii oferite prin Toluna care e exact ce spui tu; ai dreptate, si eu am primit multe chestii de genul "nu sunteti eligibil", dar eu vorbesc de chestiile dedicate ce-ti apar "strict" bazate pe profilul tau completat, nu pe Toluna sau alti provideri gen Ask-gfk. Sunt fel si fel de aplicatii si site-uri si chestii (nu inseamna ca n-ai dreptate, dar nu toate fac asa). Incearca CitizenMe si-o sa vezi. Incearca JTNPanel si-o sa vezi. Si Eupanels "mergea", pana cand a "disparut" brusc. Si tot asa. Nu "castig" nimic de la tine si poate chiar "pierd" daca tu te inregistrezi, asa ca daca vrei sa participi la sondaje de genul, participa, nu te forteaza/impiedica nimeni. Succes! Ai dreptate cu "jaf de informatii" dar citeste TOS-ul fiecarui site bine si o sa vezi ca "esti de acord" cu acest "jaf de informatii". Plus ei "fac asta" din cand in cand ca, poate ai facut copii, poate ti-ai luat o masina, poate ti-ai schimbat locul de munca si esti eligibil pentru altceva, vorbesc de ce spui tu, nu de "actualizarea profilului din site-ul sondajului". Zi fumoasa sa ai!

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu te chinui, cel mai sigur este un scam.

| Andreeush a răspuns:

Nu am auzit pe nimeni până acum sa fi scos bani din sondaje.

| CM7YRE a răspuns (pentru Andreeush):

Bani din sondaje se pot face. Exemple rapid: Jtnpanel, Mobrog, ask-gfk. Sunt foarte multe, trebuie doar sa incerci, si sa fi dispus sa le completezi.

| cristi202 a răspuns (pentru CM7YRE):

Hai, nu ma fa, te rog, sa rid bine. Am zis si eu sa incerc cindva chestia cu sondajele, sa vad daca merge. M-am inscris pe Mobrog, totul bun si frumos la nivel de mail happy, primeam email-uri cu sondaje, le accesam, si dupa aceea era chestia simpatica, ziceam ca am inceput sondajul, dar de fapt ei culegeau anumite informatii despre mine, gen varsta, zona unde locuiesc, ce imi place sa cumpar, informatii despre net, etc, ca mai apoi, eu zicind ca completez deja un sondaj, la mijlocul lui sa mi se spuna ca nu sunt eligibil pentru ce au ei nevoie la acel moment, deci cica eu nici nu incepusem sondajul! happy Si am patit asta de cateva ori! Am luat-o ca pe o gluma buna, ca sa nu o consider o jignire la adresa mea pentru ca le-am dat informatii si mi-am pierdut timp cu ei. Dar comsider ca asta e un jaf de informatii.

| cristi202 a răspuns (pentru CM7YRE):

Eu ti-am zis cred ca destul de clar ca e vorba de Mobrog, pe care tu l-ai recomandat, citeste mai jos.
Una e sa fii de acord sa iti dai acceptul de a oferi informatii, contra cost, si alta e sa ti se ia cu promisiunea costului fara a ti se oferi nimic. De aceea e jaf.
Si nu e "din cand in cand", la mine a fost la absolut toate sondajele (vreo 7-8, ca dupa aia m-am lasat pagubas)

| CM7YRE a răspuns (pentru cristi202):

Sa nu crezi ca "ma cert" cu tine :)), sunt de acord. Uite ce spui, exact azi, sa-ti demonstrez ca ai dreptate http://imgur.com/a/Qk3x5v4 Si crede-ma, mie mi s-a intamplat la fel, de vreo cateva ori ce spui. Au dreptul sa-si "aleaga clientela", au si ei erori pe baza de date etc. Nu e subiectiva treaba, nu se intampla doar la tine. Ce spui se intampla si la sondaje si la "esti eligibil pentru sonda?"(sau ceva de genul); ca sa nu se mai chinuie ei sa-ti trimita, ei au sondajul lor si te pun pe tine sa-ti "irosesti timpul". Incearca ce doresti, eu iti spun subiectiv ca am scos cateva plati. Si obiectiv la fel si multi dintre cunoscutii mei. Si eu m-am lasat pagubas de unele, si asta nu inseamna ca maine poate va alege sa nu ma plateasca, dar "asta este". Speram.

| CM7YRE a răspuns (pentru cristi202):

"Mestere", e vorba de sondaje dedicate, nu chestii oferite prin Toluna care e exact ce spui tu; ai dreptate, si eu am primit multe chestii de genul "nu sunteti eligibil", dar eu vorbesc de chestiile dedicate ce-ti apar "strict" bazate pe profilul tau completat, nu pe Toluna sau alti provideri gen Ask-gfk. Sunt fel si fel de aplicatii si site-uri si chestii (nu inseamna ca n-ai dreptate, dar nu toate fac asa). Incearca CitizenMe si-o sa vezi. Incearca JTNPanel si-o sa vezi. Si Eupanels "mergea", pana cand a "disparut" brusc. Si tot asa. Nu "castig" nimic de la tine si poate chiar "pierd" daca tu te inregistrezi, asa ca daca vrei sa participi la sondaje de genul, participa, nu te forteaza/impiedica nimeni. Succes! Ai dreptate cu "jaf de informatii" dar citeste TOS-ul fiecarui site bine si o sa vezi ca "esti de acord" cu acest "jaf de informatii". Plus ei "fac asta" din cand in cand ca, poate ai facut copii, poate ti-ai luat o masina, poate ti-ai schimbat locul de munca si esti eligibil pentru altceva, vorbesc de ce spui tu, nu de "actualizarea profilului din site-ul sondajului". Zi fumoasa sa ai!

| Stropdeploaie a răspuns:

Https://usmoney.fun/8510718815056/

Intra pe linkul de mai sus. Fa ti cont si spor la facut bani! Direct de la tine de acasa!

| Frandes_Eny_1985 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Buna...as avea o intrebare...am intrat pe linkul de mai sus dar banii imi dispar daca ies sau intru undeva pe pagina respectiva. trebuie sa fac ceva sa imi salveze banii?

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Pierzi timpul, majoritatea sunt tepe.

| Ot618 a răspuns:

Https://idmoney.pw/4196298892205/ eu asta folosesc