| RMAndronache a întrebat:

Buna ziua,
Am deschis un magazin de tip outlet in Bucuresti si nu inteleg ce trebuie sa scriu pe eticheta.
Am inteles ca am nevoie de etichete pe care sa scriu tara de proveniență, distribuitorul, numarul distribuitorului si compozitia materialului dar si niste semne care indica cum se spala.
Este adevarat, chiar trebuiesc toate aceste lucruri? Intreb pentru ca mi se pare extrem de complicat la 1000 de produse sa scriu compozitia la fiecare in parte.
Multumesc.
Mentionez ca produsele au toate eticheta lor originala.

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai nevoie de etichete cu logo-ul si numele magazinului tau.
Tara de proveniență, distribuitorul, numarul distribuitorului le stii, pentru ca de acolo le cumperi.

Compozitia si indicatii pentru spalare sunt deja pe eticheta fiecarui articol, daca sunt noi.
Daca sunt SH, posibil sa lipseasca.

Si nu uita de pret!