| ionutadr22 a întrebat:

Buna ziua,am o firma cu activitate comert cu auto,pe firma am un autoturism care este inmatriculat, cifra de afaceri este 0 si sunt in pierdere
Se poate considera asta evaziune fiscala?

1 răspuns:
| MistarGoGu a răspuns:

Evaziunea ESTE atunci când ascunzi sau NU DECLARI surse de venit *( nu Eliberezi facturi sau bonuri pentru produse sau servicii pe care le vinzi sau prestezi )!
Treci în contabilitate mai puține facturi NU virezi TVA-ul! Nu virezi contribuțiile pentru angajați *( Dacă ai )!