| Marius12341234 a întrebat:

am o prietena care este angajata la o fabrica cu carte de munca si in timpul liber face si videochat adica are si venit realizat din strainatate. Intrebarea e cum trebuie ea sa declare banii la anaf? Adica am inteles ca se completeaza o declaratie cu venituri venite din strainatate undeva la 10% din incasari, daca cineva are mai multe informatii despre cum se face plata, cererea etc. Multumesc.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Merge la ANAf, face o declaratie de impunere si ei vor elibera o decizie cu suma necesara! Daca nu se descurca va fi ajutata acolo.