| ionutadr22 a întrebat:

Buna ziua,am o societate comerciala platitoare de tva,cod caen comert cu auto
Am o masina pe firma pe care am cumparat o cu tva inclus si nedeductibil regimul marjei, firma nu a avut nicio prestare de servicii sau vanzari
nu am reusit sa vand masina iar la momentul achizitiei am creditat societatea cu suma respectiva
Pot sa imi fac restituirea creditarii cu bunul?
Adica sa imi trec masina pe persoana fizica iar datoria societatii sa se stinga

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cumpara masina de la firma si compenseaza cu suma imprumutata firmei si ai rezolvat problema.

| ManoleBianca05 a răspuns:

OAO-OriceAnuntOnline - www.oriceanuntonline.ro
Postează anunțul tău pe www.oriceanuntonline.ro – rapid, simplu, gratuit! Ai oferte speciale? Promovează-le la cele mai bune prețuri. De la vânzări și imobiliare, la locuri de muncă și servicii – găsești tot ce ai nevoie pe platforma noastră. Nu pierde timpul, postează acum și fă-ți anunțul văzut!