| Necaz a întrebat:

Buna ziua. Am și eu o întrebare. Cum rezistați cei cu salariu de 2000 de lei în București?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai ea castiga 2000 si el 3000 si uite ca se fac in total 5000, care nu-i mult dar suficient s aia o viata decenta chiar si in Bucuresti.

| johnnny123 a răspuns:

Păi aș zice că depinde de situația fiecăruia, nu?
Dacă stai la părinți, dacă stai împreună cu cineva și împărțiți cheltuielile, dacă stai singur, dacă mai ai pe cineva în întreținere, dacă ai datorii, cât cheltuiești pe vicii, etc.

Nu există un răspuns universal valabil.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu prea rezisti nicaieri cu salariul asta. Nici nu mai zic de Bucuresti.
Eu stau in Bacau si castig 3600. Abia din salariul asta imi ramane bani de buzunar. De precizat ca nu consum cafele, energizante, tigari si alcool. Daca eram vicios de unul dintre astea, ramaneam fara bani de buzunar.

| MistarGoGu a răspuns:

Job extra dacă îți permite timpul! Cei ce se plâng au O PROBLEMA cu gestionarea banilor! Țigări, alcool, păcanele abonamente voyo, Netflix la care se uita 1 zi / săptămână!
Nu spun ca este cazul tău ca nu te cunosc!
București este încă ieftin!
Ia încearcă Viena, Paris sau Bruxelles sa vezi acolo cheltuieli!

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Ai mare dreptate, majoritatea romanilor sunt înlănțuiti de vicii și apoi se plâng ca de ce nu au bani

| MistarGoGu a răspuns (pentru LisaJulie):

Nu viciile sunt problema cât frecventa și gestionarea lor! Și eu merg la o " dama " în Bruxelles de 2 ori pe luna și mai bag 240 sau maxim 300 € la pariuri sportive! Dar atât! Nu țigări, rar de tot o sticla de coniac bun iar de mizeriile de prafuri NU DISCUTAM!
Dar pentru " escapade " rezerv 3-4 zile pe luna de extra jobs!