| danini20 a întrebat:

Bună ziua, am și eu o întrebare, știe cineva ce salariu au șoferii pe microbuz scolar?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sunt angajați la primării - salariul depinde de localitate (și de alte criterii).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde unde sunt angajați. Salariile nu sunt standard.
Sunt primării care plătesc de la 3000 de lei în sus, și primării care plătesc începând cu salariul minim.
Un șofer profesionist nu ar sta sub 2000 de lei/lună, având o responsabilitate foarte mare.

| Furnicuta000 a răspuns:

In jur de 2000 lei

| MariusStefan25 a răspuns:

Daca ii duce dimineata si ii aduce dupa amiaza adica maxim 2-3 ore 1500-2000lei