| Alinush1993 a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema am terminat UMC-ul, am luat si diploma de licenta insa problema cea mare este ca am terminat la punte unde este extrem de greu de plecat chiar si cu note mari in facultate la materiile de baza iar notele mele aici sunt cam praf. Am aplicat CV-uri pe unde am apucat si de 1 an de zile stau si nu reusesc sa plec motiv pentru care vreau sa pun piciorul in prag si sa ma apuc sa fac cursuri fie de barman fie de oaspatar si sa ma angajez in doua locuri de munca simultan la program de 1 zi cu 1 zi cu porgram lung de 15 ore minim iar o zi sa merg la un loc de munca iar a doua zi la celalalt samdp. Cred ca as reusi daca salariul este macar 1000 RON la un loc de munca sa strang 2000 iar cu tips-uri cu tot sa ajung undeva la 3000-4000 ron pe luna daca merge treaba si am noroc la ciubucuri. Intrebarea mea este: cat costa un curs de barman/ospatar si la care din cele doua imi recomandati sa imi incep meseria?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ai facut o facultate ca să lucrezi barman?

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o facultate nu vine cu locuri de munca asigurate din pacate.
Cauta-ti mai departe de munca si la nevoie, te duci unde gasesti ceva, ca nu-i rusine sa muncesti cinstit, mai rusine este sa sprijini colturile blocurilor, sau coltul de strada, ca un parazit si sa stai pe banii parintilor.
Bravo tie, macar ti-ai dat seama in ultimul ceas ca nu se poate tarii asa si fa un curs, orice ti-ar aduce ceva banuti!