| AndreeaDenisa29 a întrebat:

Bună ziua, am un card de debit la alpha bank și am lăsat pe el suma de 96 de lei aseară când am verificat apar cu -803 lei. Am fost astăzi la bancomat sa încerc sa scot 50 de lei dar nu a mers, plăti cu cardul cu sume asa mari nu am făcut niciodată, ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

O greseala sau vreun credit neachitat.

| AndreeaDenisa29 explică (pentru ioana748):

Nu avem nici măcar o rata dar credit nici atât pe acel card intra salariul soțului și alocația copilului doar pentru asta este folosit de plăti online nu mai zic ca nu fac

| ioana748 a răspuns (pentru AndreeaDenisa29):

Inteleg. Daca nu aveti datorii /amenzi/impozite, atunci este o greseala a băncii.
Trebuie sa luati legatura cu un reprezentant al lor pentru reglarea situatiei.

| AndreeaDenisa29 explică (pentru ioana748):

Sa rezolvat a fost o problema la carduri dar nu mi-au spus exact ce am reușit sa scot banii mulțumesc

| ioana748 a răspuns (pentru AndreeaDenisa29):

Mai conteaza, erori din sistemul lor.
Bine ca s-a rezolvat.
Seara linistitahappy