| ionutadr22 a întrebat:

Buna ziua, am un SRL cod caen comert cu auto.
Cifra de afaceri este 0.
Am o masina inmatriculata pe firma care a fost pentru vanzare dar nu am reusit sa o vand asa ca i-am facut asigurare rca si casco.
Am inregistrate pe firma 2 facturi de reparatii si asigurare casco si rca.
Este vreo problema daca vin cu bani de acasa si firma este pe 0 cifra?

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Pui întrebarea asta din trei în trei zile. laughing
Nu este nicio problemă că vii cu bani de-acasă. Faci un contract de împrumut între tine, persoană fizică, și firma pe care o deții.

| KovacsB a răspuns:

Nicio problema, se pune ca imprumut.