| Angelica01 a întrebat:

Buna ziua. As avea o intrebare. Eu am lucrat la un salon de coafura din Timisoara,unde normal unele cliente care mi-au venit mi-au cerut datele pers (nr tel si insta). Desi sefa mea a spus ca nu e etic si moral sa le dau eu am facut asta si acum am ajuns sa inchid contractu de munca cu aceasta, dar nu din aceasta cauza. O fost clienta mi-a scris in legatura cu un alt subiect si am informat-o ca mi-am schimbat locatia unde voi lucra. Fosta mea sefa a aflat de aceasta mica discutie si mi-a zis ca nu e ok si ca daca v-a mai afla pe viitor de asa ceva va lua masuri. Poate din punct de vedere legal sa imi faca ceva? Mai ales ca eu am incheiat in scris contractul cu ea.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate daca are dovezi ca ai facut acest lucru cand inca erai angajata ei.

| Furnicuta000 a răspuns:

Las-o ca nu e pe treaba ei laughing
Nu e adevarat ca nu e etic si moral, e doar rau pentru ea pentru ca atunci cand o sa-i plece angajatele o sa plece cu tot cu clienti.
Regula asta cum ca nu ai voie sa dai datele personale la cliente se aplica in multe saloane chiar si in Bucuresti, dar sunt si foarte multe saloane care nu au regula asta, patroni care nu se pisa pe ei de frica ca le-au plecat niste clienti.
Individa nu are ce sa-ti faca, numai gura e de ea, spune-i ca ii faci tu plangere la politie pentru hartuire

| Cipi1212 a răspuns:

Nu văd care este problema că ți-au cerut clientele Instagram-ul.