| AnamariaTimis a întrebat:

Buna ziua.
Ce solutii sunt pentru a face cat mai multe cheltuieli deductibile intr-un restaurant, ca sa nu platesc o gramada de impozit pe profit? 16%.
Orice variante aveti, va rog sa le scrieti.
Contabila nu ma ajuta in acest sens, trebuie sa aflu eu solutii.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Combustibil și revizii la mașină de aprovizionare dacă ai.
Produsele de curățenie *( detergenți toaleta, personal sau bucatarie )
Cursuri calificare / perfecționare angajați
Toate soft-urile pentru case. De marcat sunt și ele deductibile
Cum NU te ajuta contabila? O plătești sa frece MENTA? Sau cum?

| kalasnicov22 a răspuns:

Si bugetarii din ce mai primesc salarii, sau aia care ies la pensie la 45 de ani cu mii de euro?

| MistarGoGu a răspuns (pentru kalasnicov22):

Bună gluma zău! Aia din gaborime sau armata mai lucrează ca directori sau consultanți prin firme private de securitate sau își fac cabinete de detectiv particular! Asta după ce ies la pensie! Știu eu destui!
Toate firmele profita de cadrul LEGAL sa își deducă cheltuielile CAT DE MULT POT!