| Pogonici_Licurici_1979 a întrebat:

Cine imi poate explica cat poate dura o perioada de proba intr o patiserie -gogoserie, cate ore de munca se fac in perioada de proba si daca se plateste acea perioada! MULTUMESC

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Esti platit si nu poate depasi 90 zile: http://www.codulmuncii.ro/titlul_2/capitolul_1/art_31_1.html

| andreiucu45 a răspuns:

Buna,aceea perioada este de maxim o luna si este platita cu salariul normal(minimul pe economie sau mai mult depinde de la firma la firma)iar orele de munca de dimineata ora 7:30 sau 8:00 pana la 17:30-19:30.SPER CA TE-AM AJUTAT!