| xDSmille a întrebat:

De curand am gasit un anunt pe tocmai.ro in care se angajau persoane pentru lucrul in sera in Franta. Firma se numeste : "Le Hir Bernard " si m-ar interesa sa stiu daca a mai trimis cineva banii si daca chiar se angajeaza sau este vreo teapa. Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| StartingANewLife a răspuns:

Orice firma care iti cere bani in avans este o teapa.
te sfatuiesc sa nu pleci in afara decat cu firme cunoscute, si asta dupa ce te informezi foarte bine.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E teapa la drumu mare stai linistit, daca cauti pe google nici macar nu exista vreun raspuns lagat de o astfel de firma. Si oricum chie dracu angajeaza pe tocmai.ro? sa fim seriosi

| xDSmille explică (pentru suntserios):

Pai practic firma exista, adica serele. le-am gasit si pe Google Maps. dar imi e sa nu fie vreo teapa...