| ReluRen a întrebat:

Buna ziua, dragă comunitate, TPU!
Sunt nou pe acest site, mi-am făcut cont la recomandarea unui prieten...
Vreau să-mi iau categoriile si atestatele pentru camion și să plec în afară pentru a putea muncii...
Aș dori totusi, după ce capăt experiență si niste vechime la locul respectiv, să accesez un credit imobiliar...
Mi-aș dori o căsuță, ori un apartament, depinde ce gasesc si la ce pret.
Curiozitatea mea, este dacă pot face un credit imobiliar in Ro, având în vedere că voi muncii în străinătate?

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Da, vei putea face credit, insa ia in considerare varianta in care pui bani deoparte si in cativa ani, maxim zece, poti cumpara fara sa fii dator.
Mult succes,