| CryssRizea a întrebat:

Buna ziua, in data de 27.05. 2024 am făcut o plată la Mega Image din contul Revolut, nu a acceptat de vreo 3-4 ori, după care a mers.Cand am ajuns acasă am constatat că de fapt banii din cont au fost luați de 4 ori nu o singura data.Am mers la Mega sa cer lămuriri și mi s-a spus sa aștept că voi primi celelalte sume luate de pe card in câteva zile înapoi pe card, că la ei apare suma luată doar odată încasată.Ce as putea face in cazul asta să-mi recuperez aproape 500 lei luați în plus din cont? Va mulțumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai de asteptat pana iti va da banca banii inapoi cel putin o saptamana dureaza, iar pe viitor scoate banii de pe card sa ai la tine bani daca este vorba de sume asa mari

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa mergi la banca nu doar la mega, deoarece banca ti da inapoi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ti-ai zis ca vei primi banii probabil ca asa se va intampla. Dar dureaza.

| ioana748 a răspuns:

Banii nu s au dus in aer.
Vei primi banii inapoi, insa poate ar trebui sa i mai vizitezi o data si sa i intrebi mai exact procedura.Si putina fermitate nu strica in cazuri de genul acesta.
Contabilitatea lor se ocupă cu aceste lucruri si daca pana luni nu ai banii in cont mergi la protectia consumatorului.

| Anonim240 a răspuns:

Vei primi banii înapoi in cateva zile fără să faci alte demersuri. Au fost incasați doar banii pe care i-ai dat pe produse, ceilalți au fost blocați în contul tău pentru a fi trimiși spre verificare. Verificarea durează câteva zile lucrătoare, chiar și mai puțin, și ii vei primi inapoi. Lucrez intr-un magazin și mi s-au intamplat și mie chestii de genul, stai linistit ca banii nu au unde sa se ducă, tot în cont la tine vor ajunge.