| Gabi0012 a întrebat:

Buna ziua,la mine in oraș sunt căbănuțe de închiriat,și mă gândeam să închiriez sa fac un stand de clătite, as vrea sa va întreb de ce autorizații as avea nevoie? As dori niste informații concrete!
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu se deschid în ziua de azi asa ușor afaceri.La orce chestie făcută prin care câștigi bani îți trebuie firma (srl, pfa sau ii) ce nu costa neapărat mult când o infintezi dar după care pățești la stat și la anaf de te ia zmeul.
Ca sa nu mai spun de autorizații, controale de la sanepid ca servești mâncare oamenilor.
E complicat rău.

| UserRo10 a răspuns:

Srl, autorizatie de la primarie si sanepid