| almaz a întrebat:

M-ar interesa credit/finanțare rambursabilă sau nerambursabilă pentru tineri, pentru a înființa o societate mică, cine știe mai multe detalii? Exista așa ceva? Am o idee de afacere și vreau s-o realizez!

Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Dacă deschizi o afacere trebuie să cauți o casă de avocatură pentru un jurist și un contabil.
Trebuie să discutați cu juristul pentru a vă îndruma cum să realizați împrumutul. Altfel, vă puteți trezi executat silit!
Iar, dacă luați banii printr-o finanțare europeană, de asemenea, veți primi ajutor.
Totul depinde, repet, de un jurist bun, care să vă ajute cu contractul de împrumut, pentru ca să nu fie vreo clauză care ar permite să fiți executați ca persoană fizică, nu doar pe firmă!

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Https://fondurile-europene.eu/......2014-2020/
Intră aici! Sau scrie pe google search: fonduri europene nerambursabile
Și ți se vor oferi inclusiv detalii despre bănci.

| almaz explică (pentru romeo78):

Știi cumva dacă accesezi un credit de la banca, și Domane ferește nu-ți mierge afacerea, ce se întâmpla? Cum întorci banii înapoi?

| romeo78 a răspuns (pentru almaz):

Dacă deschizi o afacere trebuie să cauți o casă de avocatură pentru un jurist și un contabil.
Trebuie să discutați cu juristul pentru a vă îndruma cum să realizați împrumutul. Altfel, vă puteți trezi executat silit!
Iar, dacă luați banii printr-o finanțare europeană, de asemenea, veți primi ajutor.
Totul depinde, repet, de un jurist bun, care să vă ajute cu contractul de împrumut, pentru ca să nu fie vreo clauză care ar permite să fiți executați ca persoană fizică, nu doar pe firmă!