| MariaMery33 a întrebat:

Poate cineva sa ma ajute cu câteva detalii despre masterul: Managementul si dezvoltarea resurselor umane, Marketing si comunicare in afaceri și Administrare publica. Care este varianta cea mai buna dintre cele 3? Care este de viitor? Cum sunt cursurile?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și e a 3 a identică! deja faci și tu SPAM!

| CatalinB11 a răspuns (pentru sierra1):

A 3-a este identica cu ce anume?

| sierra1 a răspuns (pentru CatalinB11):

Intrebarea mami, intrebarea!

| CatalinB11 a răspuns:

Hello! Iti recomand sa te inscrii la un master cu profil diferit de cel al licentei. De obicei, masterul presupune cam aceleasi lucruri de invatat dar cu o anumita aprofundare. Toate variantele enumerate de tine sunt de viitor. Cauta ce presupune fiecare si vezi care te atrage mai mult. Eu sunt anul 3, licenta, in Resurse Umane si pot spune ca sunt multumit cu alegerea mea pentru ca imi facusem, de dinainte, o idee despre ce inseamna domeniul respectiv. Cunostinele dobandite m-au ajutat mult pe plan personal momentan, dupa ce am sa iau si licenta foarte probabil si pe plan profesional. Succes in alegerea variantei dorite!

| sierra1 a răspuns (pentru CatalinB11):

"toate variantele enumerate de tine sunt de viitor" - să fim serioși, nu vă invață că "meseria" asta e pe ducă pentru că și-ar pierde pita!

| sierra1 a răspuns (pentru CatalinB11):

"sa te inscrii la un master cu profil diferit de cel al licentei." - gresit! și te specializezi in nimic de fapt

| CatalinB11 a răspuns (pentru sierra1):

Sunt multe domenii care se intersecteaza intre ele, mai ales stiintele umane, poate opta si pentru altceva pentru a avea un spectru mai larg al cunostintelor. Spre exemplu, eu dupa ce termin Resurse Umane, as putea pentru un master in psihologie. Asta este parerea mea. happy