| HerrAdrian a întrebat:

pot face o tranzacție bancară de pe un card pe altul? Nu am cardul cu bani la mine si sunt plecat din România, nici aplicatie pe telefon nu am configurată. Mulțumesc!

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin intermediul aplicatiilor de internet banking puse la dispoziție de banca unde ai cardul

| HerrAdrian explică (pentru suntserios):

Nici aplicația nu o pot face personal?

| suntserios a răspuns (pentru HerrAdrian):

Sa faci tu aplicatia de online banking? Sau ce vrei sa intrebi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De pe card pe card nu poți. Din cont în cont, dacă îți activezi pe telefon aplicația online banking.

| mihai69 a răspuns:

Detaliază.

| Frank51 a răspuns:

Nu, ai nevoie de aplicatie configurata anterior la banca. Si oricum nu ar fi mers, deoarece tranzactiile interbancare nu functioneaza din aplicatie.

| Konstantin2020 a răspuns (pentru Frank51):

Tranzacțiile interbancare funcționează din aplicație. Poți sa transferi bani din aplicație interbancar și in China

| Frank51 a răspuns (pentru Konstantin2020):

La mine nu merge, nu am optiunea asta, la raiffeisen, daca voi stiti cum se face sunt bucuros sa aud.

| Konstantin2020 a răspuns (pentru Frank51):

Și eu am Raiffaisen: in aplicația Smart mobile. In partea de jos ai "plăti". Alegi contul tău (dacă ai mai multe, USD/LEI/EUR) și apoi scrii contul de destinație.

| Frank51 a răspuns (pentru Konstantin2020):

Stiu sa fac tranzactii intre conturi, am facut zeci de tranzactii din aplicatie, dar nu functioneaza pentru conturile in alte banci decat Raiffeisen, la asta ma refer.

| Konstantin2020 a răspuns (pentru Frank51):

Înseamnă ca are o problema aplicația sau contul tău. Mie îmi merge

| Konstantin2020 a răspuns:

Nu se poate