| Balama a întrebat:

Buna ziua! Recent am preluat o firma fara datorii, profit peste 10000 lei/luna, totul ok. Ideea este ca eu, ca persoana fizica, sunt in biroul de credit din 2020, cu o datorie de 900 lei. Intrebarea mea este: pot face credit pe firma daca eu ca persoana fizica sunt in biroul de credit? Mentionez inca odata faptul ca firma este 100% curata, fara datorii la stat sau la alte banci, fiind si primul credit. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Firma nu are legatura cu datoria ta persoanala, asa ca va putea lua un credit, bineinteles daca indeplineste conditiile de creditare ale bancii.
Si ai preluat o firma si nu poti plati 900 lei?

| Balama explică (pentru Ioandelasal):

Este platit. Faza e ca sunt in BC pentru urmatorii ani.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu platesti creditul pe care il ai deja datoria aceea de 900 lei cine crezi ca o va plătii? Plateste ti intîi datoriile si dupa aceea poti face alt credit.

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce esti listat ca rau platnic la biroul de credit, nu ami poti afce nici un feld e cerdit, pana nu-ti achiti toate datoriile existente.
Firma aia se va vinde cuiva care nu are datorii si o poate prelua, din pacate nu tie, fiindca tu nu esti un om de incerdere, odata ce ai datorii pe care nu vrei sa le platesti.

| Balama explică (pentru Violleta2022):

Firma este a mea, cum sa i se vanda altcuiva, realizezi ce vorbesti sau vorbesti sa te bagi in seama? Datoria e platita, treaba e ca sunt in biroul de credit pentru urmatorii ani. Nu te mai baga ca musca-n kkbig grin

| Violleta2022 a răspuns (pentru Balama):

Deci pana la urma esti doar un kk prost si argant, care se crede smecher, fiindca esti rrom si crezi ca tu esti mai presus de lege.

| eliancodrut a răspuns:

Viplleta da in gropi tot mai adanci.

| Balama explică (pentru eliancodrut):

E o analfabeta care nu stie sa lege 2 cuvinte si se baga ca musca-n kk. E o frustrata care n-are ce face, n-are familie nimic si sta pe site-ul asta sa-si mai piarda din timp...