| Leţcanu_Remus_1990 a întrebat:

Buna ziua!

Saptamana aceasta am fost la un interviu in cadrul firmei "UFX Markets" pentru pozitia de Account Manager mai mult din dorinta de a afla mai multe despre aceasta pozitie. Interviul a fost unul colectiv cu inca 6 persoane, iar in timpul acestuia am observat ca cel care tinea interviul nu prea a acordat o atentie deosebita cv-urilor, iar nici intrebarile adresate nu au fost unele care sa ne puna in dificultate. Dupa interviu, nu ma asteptam sa mai fiu contactat, dar totusi astazi am primit un telefon in care am fost anuntat ca sunt acceptat si trebuie sa confirm prezenta luni la training. Eu vreau doar sa va intreb daca se merita sa ma bag in asa ceva, deoarece din cate am auzit si documentat pe internet cei de la firma respectiva si in general firmele din Romania care se ocupa cu tranzactii online sunt niste mari tepari si as vrea sa stiu in ce ma bag sau daca se merita macar sa incerc asa ceva. Va rog, daca sunt dintre voi care au lucrat in domeniul asta sau chiar la firma respectiva, nu ezitati sa va lasati gandurile si impresiile aici.

Multumesc!

1 răspuns:
| gratargratar a răspuns:

Prietene, sunt sau nu tepari, pe tine te intereseaza sa-ti iei salariul.
Daca semnezi un contract de munca (citeste-l inainte), nu ai de ce te teme. Daca nu-ti baga banii la timp iti dai demisia si ii dai in judecata.
Merita sa incerci. Si afacerile online in prezent merg bine.