| Alex_Raul_2003 a întrebat:

Bună ziua, TPU! Am primit 1000$ de la tata din America prin PayPal. Nu știu dacă pot transfera banii din Paypal în contul meu bancar. Sunt la Banca Transilvania. Ma poate învața cineva ce e de făcut?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la banca ta, ei iti vor explica procedurile, daca sunt posibile la ei.

| IepurasXxX a răspuns:

Din meniul principal apesi 'Transfer founds' > 'Transfer to your bank' si o sa ai 2 categorii. 'Instant' (iti intra banii instant) pentru mai putin de 40 de lei si 'Standard' (iti intra banii in 1-3 zile lucratoare) pentru sume mai mari. Ambele au comision de 1%. Iti bagi datele cardului/contului bancar si gata treaba

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ba poti, dar eu zic ca e mai practic sa iei si sa ii cheltui din PayPal fara sa te complici cu bancile. Vezi ca unele banci de la noi (ING de exemplu, am muscat-o cu ei) au cursuri de schimb efectiv sub orice critica la retragerile din PayPal sau alte sisteme similare.