| Lucian_Olteanu_2003 a întrebat:

Buna ziua TPU.
Ma numesc Lucian am 20 de ani si vreau sa deschid o farmacie veterinara in care o sa vand medicamente, concentrate si diverse lucruri pentru animale.
Intrebarea este, ca Tehnician veterinar pot deschide o farmacie veterinara?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste pe aici: https://limemedical.ro/......respectat/ si http://www.ansvsa.ro/......maceutica/
Documementeaza-te si ai sa vezi ca nu-i chiar asa de simplu cum spun unii!
Chiar nu potisa vinzi tu. Trebuie personal de specialitate.

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru Salontanul):

In localitatea mea vecina o cunostina la fel este tehnician veterinar si are farmacie veterinara unde comercializeaza medicamente mancaruri tot ce tine..., el vinde nu are pe nimeni angajat

| Salontanul a răspuns (pentru Lucian_Olteanu_2003):

E tehnician veterinar de aia poate vinde. E de specialitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai lovea poti avea orice, bineinteles ca poti. Ai putea chiar tu sa vinzi produsele respective fara sa mai angajezi pe cineva.