| Cerusbaoe a întrebat:

Bună ziua! Vreau și eu niște informații, vreau să-mi îmi deschid o firmă de curățenie pentru constructii. Dar nu știu de unde să încep,știu ce unelte îmi trebuie dar nu am nici o idee cum s-o deschis, de câți bani am nevoie, din ce bani voi plăti angajații. Din ce bani sunt plătit eu.laughing Eu am lucrat în așa ceva și mi-a plăcut și vreau să îmi deschid și eu dar nu știu de unde sa încep.
Fundă

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Faci imprumut bancar, ca sa poti sa-ti faci actele legale pentru a deschide o asemenea firma, pentru a platii angajatii, pentru a cumpara utilajele, pentru a plati asigurarile de sanatate, samd.
Poti incepe cu biroul de Registru al Comertului din Judetul tau, unde iti poti deschide firma si tot acolo vei primi o lista lunga cu toate actele legale pe care trebuie sa le intocmesti, cu toate autorizarile si certificarile pe care trebuie sa le produci la deschiderea unei firme samd.

| Cerusbaoe explică (pentru Violleta2022):

Și îmi trebuie bac ceva?

| Cerusbaoe explică (pentru Violleta2022):

Și de cât imprumut am nevoie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cerusbaoe):

Te duci la camera de comert, iei lista si apoi incepi sa cauti preturi, ca eu nu am habar ce apaarte de curatenie folosesti tu, cati angajati vrei sa ai samd.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cerusbaoe):

Nu-ti trebuie BAC ci varsta de peste 18 ani, sa-ti faci un SRL si sa ai bani ca sa pornesti o afacere.