| Gheorghe_Bianca_2001 a întrebat:

Ca lucrător starbucks ai voie să stai jos când nu e nimic de făcut? Urmează să mă angajez fulltime și vreau să știu cam ce mă așteaptă, dacă ați mai lucrat sau lucrați acolo aș mai dori orice sfat, vă roog mult, mulțumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cind nu ai clienti este normal sa stai jos dar cand ai clienti nu ai timp de pauză, ce varsta ai? De obicei in meseria aceasta barman stai mult in picioare ca asta vei fi barman.

| sierra1 a răspuns:

"Ca lucrător starbucks ai voie să stai jos"

da dar in orice caz, să fii vizibil după pult să nu creadă lumea c-ai dezertat

| DeMicUnCălător a răspuns:

Mie unu imi este milă de angajații de la Starbucks.
De aproximativ 15 ani tot opresc la un Starbucks să-mi iau o cafea, nu aș spune c-o fac zilnic, dar de căteva ori pe săptămănă. Băiatul care servește e foarte drăguț și amabil, la inceput era plin de viată și foarte entuziuasmat, acum s-a schimbat. are barbă albă, e trist și lasă impresia că-i incarcerat la locul de muncă.