| decepentruca a întrebat:

Ca sa muncesti in Anglia, ce acte iti trebuie?
O mare parte din familia mea e deja stabilita acolo de multi ani, mama are acel number si probabil inca cateva acte, iar eu vreau sa ma duc sa muncesc acolo din toamna cu 2 prieteni de aici din tara care nici ei nu au acte.

Daca ne angajam acolo, ne poate face patronul firmei la care ne angajam actele necesare?
Sau putem gasi din Romania un agent care sa ne ia la munca si sa ne elibereze acte pentru asta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai intreba-o pe mama ta ce acte trebuie sau pe cei din familie!
Viza de munca se obtine de cand esti in tara, ca fara ea nu poti intra in UK.

| mgtow a răspuns:

Numai tu poti merge prietenii nau sanse, familia face o cerere la home office sa te primeasca langa ea apoi obtii NI ca sa poti muncii si presettled status care tine 5 ani, dupa devine permanent.