| jolie_3446 a întrebat:

Cam cat (in lei sau ca procent din salariu) este prima de Paste?

Răspuns Câştigător
| beba a răspuns:

Eu am primit jumatate din salar prima de Craciun, jumatate din salar, prima de Paste si un salar intreg pentru concediul de vara, la inceputul lunii iunie.happy

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de buzunarul angajatorului...
Anul acesta s-ar putea ca multi sa primeasca doar "prima la dreapta".

auran
| auran a răspuns:

Depinde de companie
in general aceasta este stabilita ca fiind un salariu brut minim pe economie - in CCM

| LittleZyzy a răspuns:

Depinde de patron... unii chiar nu dau niciun fel de prima.mai ales acum ca se tot folosesc de pretextul "criza financiara" chatterbox

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Crede-ma ca alor mei nici nu le-dat prima de craciun, an nou...Cum sa le dea prima de paste? Thoamne fereste* sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba acolo unde lucrezi, adica in locul unde se depun pontajele si de unde iti iei fluturasul de salariu!

| AlexandruDanu a răspuns:

Depinde unde lucrezi (tip de companie, departament)... In general multinationalele nu se ofera prime de sarbatori ci diverse bonusuri, in functie de profit.