| miriciavoivod a întrebat:

Care e cardul virtual cel mai bun, Revolut, Monese, altele si va rog sa explicati "de ce ar fi mai bun"!
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Decebal91i a răspuns:

Revolut e mai bun clar. De anul asta revolut e singul fintech care e garantat ( ca si o banca normala ) prin fondul de garantare al depozitelor. Adica daca revolut ar da falime statul ti-ar returna pana in 100k euro din cat ai avut disponibil in cont. Asa daca iti faci monese si monese va da faliment in viitor tot ce ai avut pe card la ei ai pierdut nu ti garanteaza nimeni. La revolut e garantat!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu exista cel mai bun card. Fiecare card are anumite facilitati. Iti faci card in functie de ce ai tu nevoie.

| cosmin1324 a răspuns:

Eu am revolut si sunt fparte multumit de el

| Alasingur a răspuns:

Eu folosesc paysafe, ma duc la un supermarket, imi bag banutii necesari si gata happy

| mihai69 a răspuns:

Așa cum deja a mai spus cineva, nu există un card care să fie „cel mai bun", ci doar cardul cel mai bun pentru nevoile tale.
De exemplu, pentru mine acesta este Revolut. Pentru că are asigurare medicală de călătorie care costă puțin și se activează automat imediat ce ies din țară, pot face schimb valutar la cel mai bun curs posibil, nu am comisioane pentru sume rezonabile extrase la ATM etc.