| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai rentabila investitie in momentul de fata?

4 răspunsuri:
| remus a răspuns:

In Dumnezeu.

| DMV a răspuns:

Sa cumperi apartamente in State.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@remus - investitia in nimic, da nimic.
Depinde de perioada in care vrei sa obtii rezultate. Acum, cea mai buna solutie este sa cumperi la greu actiuni pe Bursa, cu conditia sa ai rabdare macar 5 ani.

| unbaiat a răspuns:

Paradoxal (desi are o logica clara)in vremuri de criza cel mai bine merge piata luxului. E viabila si solutia data de dumnezeu doar ca trebuie sa stii ce faci si sa fii si norocos... poti investi si in companii f mari iar ele sa cada si sa pierzi tot, de altfel o regula de aur in brokeraj(pentru mine cel putin)este sa nu investesti niciodata mai mult de 30%din banii pe care ii ai.Bafta