| MaryMaria333 a întrebat:

Care e faza cu monedele crypto? Chiar e pe bune? Văd tot mai multi ca se lauda ca or făcut bani gârlă din asta, ma tentează sa încerc din curiozitate dar îmi este frică să risc. Gen investești atâta și primești de 10 ori mai mult în câteva ore. Mi-e greu sa cred ca e posibil sa câștigi bani fără sa miști un deget, dacă e o țeapă?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu a facut nimeni de 10 ori in cateva ore, e un scam.
Trebuie sa stii sa joci pe piata asta, daca nu stii nu te baga, pierzi bani!
Un fel de jocuri de noroc dar mai complexe!
Toata lumea vrea sa faca bani usor, asta este si motivul pentru care escroci precum Calin Donca o duc bine, prostind oameni.
Pe fraierul asta pe care l-am mentionat mai sus, l-am avertizat acum cativa ani ca e un escroc, facea jocuri tip piramidale si MLM la oameni! Prostii picau in plasa si asa a ajuns sa fie nabab!

Deci specularea prostiei nu va inceta sa existe!
Toata lumea vrea sa ajunga sus, insa putini ajung unde si-au propus, spune o melodie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, crypto e pe bune.
Da, sunt și oameni care au făcu banii frumoși de 10, 20, 100 ori în zile sau ore. Însă astea au fost fie la noroc fie la pont fie scam.

Și cine a făcut bani pentru că a studiat fenomenul nu se lauda pe net cu asta, îți garantez eu.

Dacă tu nu știi și nu înțelegi cu ce se mănâncă crypto nu te baga, doar vei pierde.

| dullcat a răspuns:

Este o teapa care nu e diferita de jocurile de noroc, de exemplu.Ai mare grija cu astfel de afaceri dubioase.

| Hyperion7 a răspuns:

Faci bani, însă nu gârlă și nu în câteva ore, bine, asta doar dacă ai norochee hee

| alina2k18 a răspuns:

laughing)
Daca era asa nici paine nu mai aveam de unde sa luam laughing ca bagau toti 10 milioane si scoteau 100 a doua ziwinking nu se mai ducea nici satana la munca laughing

| Drake21 a răspuns:

Nu e teapa, e ca la jocuri de noroc urmaresti monedele daca scad sau cresc pentru a castiga, M ai sigur ajunge Becali in ChampionsLeague

| DorinaK a răspuns:

E o teapa, o prosteala.

| Gnomzy a răspuns:

Salut,

Nu e țeapă, am făcut și eu asta o perioadă dar din lipsa randamentelor, am hotărât să mă las. În schimb, de îndată ce mă angajez, am în plan să intru din nou, cu dollar cost average pe bitcoin pe termen lung și în acțiuni cu dividende.

Pe termen lung este riscant doar dacă alegi moneda greșită în care să investești, iar riscantul de care vorbește lumea este swing trading și day trading, adică tranzacționarea activă.

Ai grijă și baftă!

| alx1344 a răspuns:

Înțeleg de ce te simți tentat să încerci monedele crypto, dar trebuie să fii conștient că investițiile în această piață implică riscuri mari. Chiar dacă unii oameni au obținut câștiguri semnificative, există și riscul de a pierde bani. Este important să faci cercetări amănunțite, să înțelegi cum funcționează aceste monede și să consulți experți înainte de a lua o decizie.