| alexcuamare123 a întrebat:

Care este cea mai eficienta metoda de a face rost de bani la adolescența?

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Bullshit "ca ai o viață întreagă să muncești". Trebuie să te dezvolți de acum profesional, sa știi ce vei face in viitor, ce vei lucra. Cei deștepți se angajează de pe la 16 ani vara pentru a vedea cum e cu munca, iar daca nu au nevoie neapărat de bani, mai bine e sa se documenteze despre ceea ce vor să facă în viitor.
Nu exista cea mai eficienta metodă, trebuie să încerci tu și să vezi care e cea mai buna pentru tine
Îți las aici câteva:
Drop-shipping

Daca ești bun pe programare, sau poți învăța, sa faci site-uri sau jocuri. Tot ce îți trebuie e un laptop și un card.

Facerea de meditații dacă ești bun la o anumită materie

Ii poți ajuta pe vecini cu treburi pentru care nu au timp, poate să le implimbi câinele și ceri 8 lei/ora

Poate găsești magazine locale dacă ești la țară și te angajezi pentru a îl ajuta pe proprietar sa care marfă, sa faci curat etc iar banii ii negociați de comun acord

3 răspunsuri:
| aleee5262 a răspuns:

Lasa, nu munci cat esti adolescent ca banii ii primesti si de la neamuri si de ziua ta. Distreaza te ca ai toata viata sa muncesti. Daca ai nevoie de bani, încearcă sa ti gasesti un job pe care sa l faci cat timp poti, sa ti faci un mic buissnis, sau sa i faci pe internet daca te pricepi. In rest, nu prea ai multe metode.

| Lukasssz a răspuns:

De ce nu vrei tu sa muncesti de la 18 ani si te complici aiurea?

| AlinMrs a răspuns:

Tot ce tine te programare si lucrat pe calculator e viitorul insa vezi ce te pasioneaza si daca poti face bani din asta.