| banzicarul a întrebat:

Care imi zice si mie pe ce data vin somajele?
Dau fundita si la ce somaj sa ma astept daca in dosar scria 255 de lei! ii scazut 25 %? sau trebuie sa scada?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu exact, in functie de datele care sunt stabilite. O sa primesti 255 lei, dupa suma mi se pare ca este indemnizatie de somaj primita dupa terminarea studiilor, cuantumul normal este de 300 lei, din care se scade 15% (nu 25%, acea reducere este la salarii), astfel ca suma este de 255 lei. Numai bine!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De moment somajul e vreo 200 de lei pe luna, nu stiu daca a scazut eu am vazut la tv ca variaza intre 200 - 300 RON.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind ai depus actele pentru somaj? daca le-ai depus pina sa se scada cei 25% sa stii ca a intrat in decizia guvernului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Iceman informationes, stii ca exista om in Romania care are somaj 7500 de euroi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 17 ale lunii

| alexandramarya a răspuns:

Pai deobicet tata il ia pe 15, in privinta scaderii nu stiu ce sa zic. stiu ca acum are 4 milioane 300 fiindca i-a scazut.nu stiu ce sa zic. succes. sper ca te-am ajutat.

| mafaldaaa a răspuns:

Pe 17 ale lunii vinwinking