| demon1994 a întrebat:

Care sunt cele mai platite Profesii? Mltumesc

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Magistrat, avocat, notar, doctor, preot, etc.
Pa, pa.

| mariazet45 a răspuns:

Magistrat, preot, doctor, director de firma de stat, pilot.

lolita
| lolita a răspuns:

Parlamentar cu siguranta.

| 5000 a răspuns:

Cele ale celor cate-ti spala creierii. Parohi sau cum dracu eu chema. Nu platesc impozite, sunt cei mai fericiti oameni de pe pamant. Cred ca impozitul face parte din stimularea credintei. ca ei baietii in robe negre n-au nici un stres.winking

| georgesur a răspuns:

Cele mai platite (nu profesii ci posturi) sunt cele de directori generali la societati cu capital integral de stat,
si asta cu o pregatire nespecifica si foarte discutabila.
Altfel, bine platite profesii sunt cele din IT dar presupun si un nr mare de ore de lucru.

| alina_4026 a răspuns:

La noi in Republica Moldova credeti-ma ca un bucatar primeste mai mult decit un avocat, nemai vorbind de celelalte profesii.

| elektrix a răspuns:

Judecator cam 30000 RON pe luna laughing nu-i mult deloclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocat, invatatori, bancheri,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghicitul si vrajile.adica prosteala fraierilor.echivaleaza cu stabilirea diagnosticelor in medicina si cu analizarea politicii, adica analistii.nu stiu daca are legatura cu organul anal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In industria carburantilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mintea ta

| ionela8822 a răspuns:

Doctori si preoti fara job inca nu am auzitwinking

| Zagorodniuk_Iulia_1997 a răspuns:

Bucatar, medic, ansamblu de dansuri, bucataru.