| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt pasii si cerintele de indeplinit pentru a investii in actiuni!

3 răspunsuri:
| Sweety27 a răspuns:

Raspunsul tau nu are nici o legatura cu intrebarea pusa de mine!

| DragosMentol a răspuns:

Pei foarte simplu... sa ai bani si un card de credit.
Te duci pe Uinvest(site)
si investesti acolo.Este o firma extrem de serioasa ci cu mii de review-uri de calitate. Plateste lunar un procentaj din cat castiga firma cu banii investiti de tine.
Conceptul e simplu:
-Ei iau banii de la tine
-Ii dau firmelor care sunt in crestere
-Firmele cresc si dau 50% sau cat sa stabilit la Uinvest.
-Uinvest iti da si tie partea ta.

Am multi cunoscuti cu investitii de 1000-2000$ castiga cam 300$/luna.In 6 luni se scoate investitia si incepi sa intri pe plus.
Chiar se merita, nu sunt riscuri pentru ca aici nu tu alegi firma in care sa investesti, ci ei si au o echipa foarte profesionala pentru asa ceva.

| Sweety27 a răspuns (pentru DragosMentol):

Ma intereseaza in general, pe plan mondial. Cum e mai bine sa investesti in actiuni: pe internet sau direct catre o firma anume? Ce companii sunt mai cautate acum? Cele din domeniul IT banuiesc. Vreau aceste informatii ca o analiza, nu sa investesc acum! Poti sa-mi spui mai multe? dau funda!