| ALEXICAmarketing a întrebat:

Cat ar costa o insulă comercială într-un centru comercial mare care sa vanda aur și argint?

4 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Ai dat prea putine detalii. In functie de zona intre 500-1000 euro metrul patrat

| KR0N5TADT a răspuns:

Depinde de chiria percepută de proprietarul galeriei comerciale. Întrebarea trebuie pusă direct administratorului centrului comercial.

| ALEXICAmarketing explică (pentru KR0N5TADT):

Contează foarte mult prețul și calitatea produsele vândute.
Eu am vrut sa îmi cumpăr un inel de argint și am văzut că sunt astfel de magazine și în centrele comerciale.Este doar o idee care presupune un buget și mult RISC?

| KR0N5TADT a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Da, există un risc asumat. Comerciantul trebuie să se îngrijească de locul ales pentru vânzare, ce potențial vad există acolo. Ce fel și câtă lume trece pe acolo.
Riscul nu este mare cât timp marfa vândută nu este "vopsită". Seriozitatea joacă un rol important în comerț. Dacă ai câteva review-uri proaste, s-a cam terminat cu vânzarea. Vorbesc la modul general fiindcă totul ține de multe detalii particulare.