| Lester23 a întrebat:

Cat castiga un agent de politie debutant (cel care a absolvit scoala de ofiteri Campina)?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoala de la Campina este de subofiteri (agenti in limbajul modern) si nu de ofiteri! Salariul unui debutant este in jur de 2300 lei (depinde de locul unde este repartizat) la asta se mai adauga noorma de hrana, norma de imbracaminte si, eventual, chiria.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Destul cit sa aiba de pensat, epilat, si machiat, plus de hainute si ceva de papica. Viata!