| AtateaConditii a întrebat:

Cat castiga un sofer de firobuz? Ce trebuie sa mai urmez dupa liceu? Dar daca nu am bacul? Cat costa inscrierea la scoala auto de firobuz sau ce categorie imi trebuie?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Firobuz?

| AtateaConditii explică (pentru darrio2007):

Da firobuz, nu ai mai auzit? Autobuz na cu antene, cum se spune...

| darrio2007 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Poate te referi la troleibuz.Esti din Timisoara? Acolo i se spune asa.Dar denumirea generala este de troleibuz.Si acelea nu sunt antene.Se numesc pantografe.Prin ele se alimenteaza motorul electric al troleibuzului de la reteaua de curent. Fara ele nu se poate deplasa.Cati ani ai?

| AtateaConditii explică (pentru darrio2007):

Da sunt din Timisoara, dar oricum stiai despre ce e vorba numai ca vrei sa faci pe inteligentul, oricum ai un raspuns corespunzator pentru intrebarea mea? 16 am daca te ajuta la ceva.

| darrio2007 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Ti-as spune si de unde vine denumirea.Dar ai sa spui ca ma dau inteligent.Altadata pune niste denumiri care le stiu toti nu numai acolo in zona voastra.Si,apropo am varsta ta de vreo doua ori.

| AtateaConditii explică (pentru darrio2007):

Nu ma intereseaza de unde vinbe denumirea, vreau doar sa stiu ce scoli trebuie sa urmez ca sa fiu sofer de TROLEIBUZ.

| AtateaConditii explică:

Si despre ce ii vorba aici? Nu stiu engleza.