| irinia a întrebat:

Cat costa sa inregistrezi o marca?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ai aici raspunsul la aceasta intrebare si la tot ce tine de marci si inregistrarea lor
http://www.inregistrare-marci.ro/......-marci.php

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taxele sunt taxe iar consultanta este consultanta.Noi am facut la inceput printr-o firma de consultanta si am platit cam 300 euro onorariu dupa 8 cind a iesit marca.Ne-au trimis certificatul gata inramat prin posta. Mi s-a parut ok! NU suntem din buc si cred ca pe benzina dadeam mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un leu

| copolovici a răspuns:

Irinia,
Costurile variază în funcţie de ceea ce ai de făcut în procesul de înregistrare şi de ceea ce înregistrezi efectiv: marcă, logo, model industrial. Cred că o sursă bună de informaţii pentru tine ar fi linkul ăsta: http://www.intellexis.ro/taxe-oficiale.html

Succes!

| tsigalkoro a răspuns:

Incearca sa discutii cu cei de la http://nomenius.ro/servicii/inregistrare-marci/ sa vezi daca te pot ajuta in privinta inregistrarii marcii dorite

| alexp a răspuns:

Irinia, expertul TPU a cam dat rateu de data asta. Ti-a dat link catre o firma intermediara care inregistreaza marci. Cerceteaza primul link oferit de copolovici sau uita-te direct pe site-ul OSIM la FAQ si vei gasi acolo toate raspunsurile. Ca sa-ti faci o idee. Daca inregistrezi tu singur la OSIM te costa, in medie, undeva la 1.000 lei. Daca inregistrezi la linkul oferit de expertul TPU pretul sare undeva la 3.000 lei. Si sa stii ca nu e greu sa inregistrezi singur! Trebuie doar sa ai ambitia sa cauti lucrurile direct la sursa si sa depistezi intermediarii lacomi dupa profit.