| anonim_4396 a întrebat:

Cât de mic vi se pare salariul de 1300 lei? Am auzit la radio un anunț,am zis să întreb așa să văd cam cât ce plătește, cică e firma de mobilă, că tu trebuie sa cari mobila la om, tu o montezi, debitezi, tu o încarci,tu trasporti cu mașina laughing) și încălzire în hală se face cu o sobă din butoi laughing, da la radio zice că sunt condiții bune, mi-a zis cineva care a fost să se intereseze, ăla nu dă bonuri de masa, cred că e nesimțire, cică doar 2 oameni a avut tot timpul de când are firma

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1300 de lei ca vanzator intr-un magazin incalzit cu toate conditiile, merge. In conditiile de care spui eu nu m-as duce.

| Valyasdfg a răspuns (pentru Salontanul):

Plus că din câte am înțeles, ai doar o pauză aia în care mănânci, nici atunci nu te lasă în pace, vine și îți zice ce sa faci după ce mănânci, pe contract ai 8 ore dar lucrezi de la 8 la 17 ce înseamnă 9 ore, îi cam fură pe muncitori...

| Salontanul a răspuns (pentru Valyasdfg):

Corect! Se intampla des asemenea lucruri. Patronii sunt hotii Romaniei. Rar gasesti cate unul de omenie.

| Illuminati2016 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Si eu aveam programul de la 8 la 17 acum am avut sedinta cu seful si s-a redus pauza de masa cu jumate de ora si alt program, eu lucrez ca manipulant marfuri comerciale le 1300+ron, bonuri de masa si abonament decontat

| Valyasdfg a răspuns (pentru Illuminati2016):

Păi tu lucrezi cu marfă, ăia lucră in mediu murdar, plin de praf, cară într-una greutăți, stau mereu peste program, ei fac toată treabă doar doi oameni!

| GabiDumitrescu a răspuns:

De mizerie. Poate acum un an mai faceai ceva de banii astia, dar acum efectiv mori de foame cu 1300 RON pe luna.

| Frank51 a răspuns:

In ziua de azi toti ofera 1500 net+bonuri, pentru 8 ore in conditii decente. Ar fi cam aiurea sa mergi pe 13 mil...

| Catalina990099 a răspuns:

Pentru munca si programul asta, mie mi se pare mic salariul

Răspuns utilizator avertizat