| Baiattt a întrebat:

Cate rate la banca poti sa ai in total? De exemplu daca am sa zicem la frigider televizor si etc multe mai pot sa cumpar ceva in rate? Care e maximul? Sau poti cumpara cate vrei dar trebuie sa le platesti si risti sa pierzi nu stiu ce? Ma lamureste cineva va rog?!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de rate ci de credite. Poti avea atatea credite cate poti plati, conform reglementarilor unei banci, in functie de venitul lunar pe care il ai si cate iti aproba o banca sau alta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rate poti face cate vrei atat timp cat nu intreci gradul de indatorare impus de banca