| GeogG23 a întrebat:

Cati dintre voi aveti venit pasiv si cu ce va ocupati? Adica nu te implici contant în mod activ/zilnic, dar primesti bani. Exemplu: chirii, dobanzi, depozite vancare, etc.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, chirie si depozite.

Depozitele genereaza niste sume infime, iar chiria isi plateste rata asa ca tot la munca

| MihaitzaItza a răspuns:

Cu depozite.
Am castigat luna trecuta fix 90 lei din ele. 2 shaorme.

| sierra1 a răspuns:

Faci un studiu Geog(?!) mamă sau intrebi doar așa, să vezi ce zice lumea?

| GeogG23 explică (pentru MihaitzaItza):

In functie de oras, as spune ca sunt 3. Tot e ceva!

| GeogG23 explică (pentru suntserios):

Partea buna este ca la final de rata te alegi cu acea locuinta. Felicitari!

| GeogG23 explică (pentru sierra1):

Are relevanta motivul?

| GeogG23 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Destul de bine. Felicitari!

| sierra1 a răspuns (pentru GeogG23):

Are, ca să știm cum "tratăm" subiectul. Deci cum e?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GeogG23):

Da, peste 26 ani. Numa bun la pensie.

| darrio2007 a răspuns:

Faci vreun sondaj?

| darrio2007 a răspuns:

Astea se declară la ANAf, nu oarecui.

| GeogG23 explică (pentru darrio2007):

Se pot obtine de aici numele public, cu adresa si toate cele pentru investigatii la ANAF? Nu inteleg de ce atata panica pentru un subiect oarecare, nu e ca si cum s-ar verifica daca un raspuns este adevarat sau nu

| GeogG23 explică (pentru darrio2007):

Sondajele nu se fac pe forumuri unde se raspunde la misto + altele. E doar o curiozitate

| GeogG23 explică (pentru sierra1):

Este tratat in bataie de joc, dupa cate observ. N-ai auzit de curiozitate pana acum?

| sierra1 a răspuns (pentru GeogG23):

Puteai incepe cu "am o curiozitate...", era mai incurajator