| dan0026 a întrebat:

Caut o idee de afacere ca sa investesc foarte putin si in mare parte afacerea sa mearga de la sine. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| MrAM a răspuns:

Nu exista asa ceva. Ce descrii tu acolo se numeste venit pasiv dar si asta presupune efort si bani, asa ca pune osul la treaba. Si prin asta ma refer sa te apuci de invatat cum sa faci bani in primul rand, dupa care sa-i investesti bafta!

8 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Cumpără bitcoin si așteaptă să îi crească valoarea.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa inchiriezi un apartament si apoi sa il subinchiriezi in sistem hotelier. Daca iei sa zicem 200 lei pe noapte (nu stiu care sunt preturile), intr-o luna faci profit, cam cat un salariu. Dar trebuie sa pui anunturi, sa vorbesti cu oamenii, sa strangi dupa ei. Nu prea exista afacere cu investitie mica si sa fie si profitabila

| Brizbriz a răspuns:

Da, iti gasesti niste "baieti de baieti"
va pune-ti ciorapi peste fata si mergeti la banca sa faceti o "retragere"

dude, pentru toata dragostea lui D-zeu, sunt oameni care sunt dispusi sa isi investeasca toate economiile, si tot timpul si tot efortul si tot nu gasesc ceva cu care sa faca bani cat de cat decenti, iar tu vrei pe tava o idee cu care sa faci bani usor, SI PE GRATIS O VREI

flori nu vrei?!? eventual si o limuzina?!? poate si un harem?!?

| goguPatent a răspuns:

Am fi toti bogati daca asa ar functiona afacerile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Investesti in imobiliare. Si scoti bani din chirii. Acolo banii vin "de la sine".

| sweetglitter a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| Skarr a răspuns:

A deci cauți un loc unde sa bagi putini bani și să crească singuri fara sa faci nimic.
Oare de ce nu s-a gândit nimeni la asta până acum.

| ZyRRe a răspuns:

Fără muncă nu se poate. Documentează-te despre staking, ar fi o idee. Dar fără o investiție mare tot nu faci mare lucru.