| SPECTOGRAFIE a întrebat:

Ce afacere as putea crea si care imi poate face viata un lux?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu te-ai nascut bogat, sa ai bani pe care sa-i investesti intr-o afacere, atunci trebuie sa o iei de la zero, cu invatatul, ca intr-o zi sa ajungi la o facultate buna, sa o termini cu brio si cu sanse sa poti ajunge cineva important in viata si evident, bine platit.
O alta varianta este sa prospectezi piata existenta si sa te lansezi in afaceri, sperand ca domeniul in care vrei sa activezi, iti va aduce bani buni.
Afacerile sunt ca si loteriile, daca nu esti pregatit sa pierzi, nu te apuca de ele, ca cer multi bani si extrem de multa munca.
Pentru afaceri trebuie sa ai fler si o minte ascutita, sa iei decizii bune si profitabile.
Din pacate, noi nu-ti putem spune ce afacere este profitabila, pentru ca, nu suntem oameni de afaceri pe aici.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu impozitele si taxele din Romania, nici o afacere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dealer de masini de lux, cam ca Tiriac asa

| GdX a răspuns:

Parlamentar sau guvernant. Nu iti trebuie scoala prea multa, dormi toata ziua si iei banii prostilor de romani care te voteaza.