| Anonomul11 a întrebat:

Ce afacere merita sa-ti faci in zilele de azi? Va rog nu comentati aiurea. VA MULTUMESC!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde foarte mult de câți bani ai și la ce domeniu te pricepi dta, de ce poziție vei avea în această afacere.
Spui așa, să îți faci. O afacere nu ți-o faci, înființezi o firmă întru-un domeniu, producție, comerț servicii. Ca să îți merite trebuie ca în raport cu capitalul investit ea să fie profitabilă, după ce scazi cheltueile să rămâi cu un profit. Dta spui, în zilele astea de azi, ca și cum zilele de azi ar fi diferite de cele de ieri, dintr-un trecut apropiat. Nu sunt diferite, doar că concurența este mai mare, mai aspră. Dacă nu știi nimic despre afacerea pe care dorești să o înființezi, nu ai cum să o faci să meargă pe profit, și mai ales pe un profit care, așa cum spui dta, să merite.

| relativsausigur a răspuns:

Orice afacere care implica un consum obisnuit al populatiei.