| bbb a întrebat:

Ce afacere se poate demara cu un capital de maxim 1500 euro?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca marile "tunuri" sunt cele in care nu ai nici un ban, afaceri se pot demara, o groaza, problema este daca au succes, ideea sclipitoare intr-un mediu propice iti da deschidere si apoi mai este si norocul.ma gandesc totusi la plastificarea hartiei(publicitate, xerox, menu pentru.baruri si restaurante sunt o groaza in categoria asta)se poarta si are succes si bucatarul sef invitat acasa pentru prepararea unui menu special in ocazii deosebite, un atelier pentru fabricarea si modelarea cheilor. un service rapid doar pentru schimb de cauciucuri, spalat si schimbat ulei, doar in cazul ca dispui de spatiu deja...ar fi o gramada, dar depinde de aptitudinile si profesia pe care o ai, trebuie sa fie legat de ceea ce iti place si ceea ce stii sa faci

3 răspunsuri:
| username_7558 a răspuns:

Poţi începe numeroase afeceri dacă ai 1500 de euro, dar ţinând cont că suma este mică, şi veniturile vor fi mici.
Poţi începe cu a te gândi la ceea ce îţi place să faci, sau ceea ce ştii să faci. Este singurul mod, pentru că nu vei scoate niciodată bani din ceva ce nu îţi place sau nu cunoşti. Pentru asta, e bine să vorbeşti cu cineva apropiat, care îţi poate da sfaturi bune, sau un membru al familiei, care te cunoaşte.
E foarte important de asemenea să studiezi piaţa, ca să afli ce se cere, unde sunt bani, şi unde ar merge să investeşti. Citeste ziarele de profil din România, sunt destule foarte bune şi cu multe informaţii foarte folositoare. Există Capital, Ziarul Financiar etc.
Succes!

| carmen_5367 a răspuns:

Afaceri cu 1500 e mmm... sunt dar trebuie sa ai fler pentru afaceri daca nu... ii pierzi si pe astia

| jahjah a răspuns:

Imi vand scump ponturile